Patent Tescili

Patent alma hizmetimizi tanıtmadan önce doğru yerde olduğunuzdan emin olmak istiyoruz. Başvurucular kimi zaman marka ve patent tescil kavramlarını karıştırabiliyor. Bu nedenle; isim hakkı almak, logo tescillemek için marka tescili hizmetlerimizi ziyaret edin! Buluşunuzu korumak için patent almak veya patent tescili başvurusu yapmak istiyorsanız doğru sayfadasınız!

Patent Başvurusu Hizmeti

Patent başvurusu süreci form hazırlanmadan çok önce araştırma ile hazırlık yapılması gereken bir süreçtir. Çetin Patent, buluşlarınızın patentlenebilir olup olmadığı konusunda görüş raporları hazırlar. Türk Patent, hukuki kriterleri sağlamayan patent başvurularını reddeder. Çetin Patent ön araştırma raporları ile zaman ve para kaybını önler. Patent Tescili sürecine ilişkin detaylı bilgi için tıklayın!

Patent başvurusu formu hazırlamak sıkı şekil şartlarına bağlıdır. Çetin Patent mucitler ile gizlilik şemsiyesi altında çalışır. Patent başvurusunda bulunması gereken zorunlu unsurları ve anlatımları yaratır. Mucit ile birlikte koruma kapsamını belirler. Patent belgesinin kapsamının dar veya geniş olarak istemlerle korunmasını stratejik olarak belirler.

Patent Tescili - Patent Başvurusu - Patent Alma - Patent Almak Görseli

Patent Süreci Danışmanlık

Tescil süreci patent başvuru ile başlar. Ancak başvurudan sonraki süreç titizlikle takip edilmelidir. Patent alma sürecinde birçok sıkı yasal süre mevcuttur. Aynı zamanda süreçte yapılan değişiklikler patent hükümsüzlük davasında karşınıza çıkar. Tüm bu sebepler ile hukukçu patent vekili ile süreci takip etmek en güvenli yol olacaktır. Hemen iletişime geçin!

Patent İtiraz İşlemleri

Patent başvurunuza itiraz mı geldi? Araştırma raporuna cevap vermeniz gerekiyor ama yardıma mı ihtiyacınız var? Çetin Patent yanınızda! Başvuru itiraz karşılama veya rakiplerinizin yayımlanan patent başvurularına itiraz süreçleri gerekçeli ve yazılı olarak yapılır. Gerekçe belirtmek kanunu bilmekten geçer. Her marka ve patent vekili hukukçu değildir. Reddedilen bir başvuru ilerde büyük maddi kayıplara yol açabilir. İtiraz işlemlerinizi güvenle yapın, işinizi şansa bırakmayın!

Patent Koruma Süresi

Başvuru tescil edildikten sonra buluş 20 yıl süre ile korunur. Ancak bu 20 yıllık sürenin kesintisiz devam edebilmesi için Türk Patent’e yıllık harçların yatırılması şarttır. Aksi halde patent geçersiz olur ve topluma ait bir buluşa dönüşür.

Patent Yenileme ve Patent Devamlılığı

Ne yazık ki patent belgesi alan çoğu başvuru, yıllık ücretler ödenmediği için geçersiz olmaktadır. Tonlarca kaynak ayırarak meydana getirdiğiniz başvurularınızı güvende tutun. Çetin Patent, patent portföy yönetimi ile buluşlarınızı aktif olarak koruyun.