Patent Sorgulama ve Araştırma

Buluşlar patent ile korunur. Mucitler buluşlarını tüm detayları ile açıklayarak kanuni kriterleri karşılamaları halinde buluşlarını patent belgesi ile korurlar. Başvuru sahibi başvuru yapmadan önce mutlaka patent sorgulama ve araştırma işlemini yapmalıdır. Bu hizmetimizi tanıtmadan önce patent ve marka kavramları karıştırılabildiğinden doğru yerde olduğunuzdan emin olmak istiyoruz. Marka patenti araştırması ve tescili için tıklayın! Hizmetimize geçmeden önce kısaca patent hakkı nedir sorusunu cevaplamak istiyoruz.

Patent Hakkı Nedir?

Patent; yenilik, buluş basamağı ve sanayiye uygulanabilirlik kriterlerini karşılayan buluşların tescili neticesinde verilen belgedir. Her fikir veya buluş patent korumasından yararlanamaz. Sınai Mülkiyet Kanunu’nun 82. vd maddelerinde korunabilecek buluşlar belirtilmiştir. Marka tescili ise isim hakkı olarak bilinen işaretlerin korunmasına ilişkindir. Konuya ilişkin detaylı bilgi için makalelerimizi inceleyebilirsiniz.

Patent Sorgulama Araştırma Patent Nedir Görsel

Patent Sorgulama ve Araştırma

Çetin Patent, patent başvurusu yapılmadan önce Türk Patent ve Uluslararası veri tabanlarından patentlenebilirlik araştırması hizmeti ile yanınızda! Çetin Patent bu hizmeti ile buluşlarınızın yenilik, sanayiye uygulanabilirlik ve buluş basamağı kriterleri açısından danışmanlık hizmeti vermektedir. Bizimle tanışın!

Patent başvurusu yapmadan önce ön araştırma yapılması sizi zaman ve para kaybından korur. Ancak patentler eşsiz bilgi kaynaklarıdır. Çetin Patent, patent taramalarını stratejik amaçlarla kullanarak danışmanlık yaptığı firmaların kazancını arttırmayı hedefler.

Uluslararası Patent Araştırma ve Patentlerin Stratejik Kullanımı

Ülkemizde birçok üniversite, şirket ve AR-GE birimleri yeni buluşlar keşfetmek için milyonlarca lira harcamaktadır. Ancak AR-GE birimlerine ayrılan bu bütçeler ne yazık ki patent belgeleri kullanılmadığında ateşi yeniden icat etmenin ötesine geçmemektedir. Patent dokümanı ile mucit buluşunu topluma tüm detayları ile açıklar. Milyonlarca patent dokümanında açıklanan bu bilgiler ise eşsiz bir literatür oluşturur.

Patent Belgelerinin Stratejik Kullanımı

Çetin Patent’in bu kapsamlı hizmeti ile patent belgelerini şirketinizin stratejileri doğrultusunda kullanabilirsiniz.

Çetin Patent bu hizmeti ile;

-Yenilik ve tekniği bilinen durumu tespit eder,

-Ulusal ve uluslararası rakip şirket analizleri yapar,

-Birleşme ve devralma işlemlerinde fikri mülkiyet raporları hazırlar,

-Yerlileştirilebilir ürünleri tespit eder,

-Kalifiye çalışan adayı tespiti yapar,

-Tren teknoloji tespiti yapar.

Tüm bu hizmetler bir araya geldiğinde AR-GE faaliyetlerinden sonuç alınabilmektedir. Patent araştırmaları ile işinizi şansa bırakmayın. Hemen iletişime geçin!