Marka Portföy Yönetimi / Marka İzleme

Özellikle büyük ve orta ölçekli şirketler; aktif, sürekli değişen ve gelişen ticari hayatta marka izleme yapmakta zorlanabilirler. Bu durumda onlarca yıl yatırım yapılan markalar atıl durumda kalabilmektedir. Aylık olarak markaların takip edilmemesi durumunda taklitlerin çoğalması, ilerde önlenemez zararlar doğurur. Marka izleme hizmeti ile markalarınız güvence altında olur ve ekonomik değere dönüşür.

İşletmeler İçin Marka İzleme

Holdingler ve büyük ölçekli şirketler genelde birkaç ticari alanda faaliyet gösterirler. Marka portföyü bakımından zengin olmak aynı zamanda bu markaların titizlikle takibini gerektirir. Özellikle ticari kazançları yüksek olduğundan kötü niyetli kimselerin ilk hedefi büyük şirketler olur.

Çetin Patent hukukçu vekil kadrosu ile tüm ihtiyaçlarınıza tek çatı altında hizmet sunar. Bir marka ofisine aylık takip yaptırırken bir yandan hukuk ofisi aramak zorunda kalmayın!

Çetin Patent öncelikle diğer sınai haklarınız ile birlikte due diligence raporu hazırlar. Sınai haklarınızın son durumunu tespit eder ve hukuki enstürmanlarla atıl kalan değerleriniz ortaya çıkarır. Çetin Patent hukukçu kadrosu ile ihlal analizlerini yapar ve şirketinize ekonomik değer katar. Makalelerimize göz atın!

Marka İzleme

Marka izleme hizmeti de bu değer yaratımının en önemli parçasıdır. Çetin Patent yalnızca sahibi olduğunuz markalarda değil, yeni yaratımlarda da yanınızda! Bizimle tanışın!

Çetin Patent resmi marka bültenlerini takip ederek marka taklitlerinin önüne geçer, rakip analizi yapar ve fikri mülkiyet stratejileri oluşturur. Örneğin; pazardaki en büyük rakibiniz belki de metaverse evreni için marka tescili işlemi başlatmış olabilir. Çetin Patent ile geç kalmayın, bir adım önde olun!

Uluslararası pazarda büyümek mi istiyorsunuz? Çetin Patent uluslararası marka takibi ile yanınızda! İthalat ve ihracatın olmazsa olmazı yurt dışı marka tescilidir. Bununla birlikte uluslararası veri tabanlarının takibi de korumanın önemli bir parçasıdır. Çetin Patent faaliyetlerinize uygun model şirket belirler ve uluslararası rakip analizi yapar.

Büyük ölçekli şirketlerde sınai haklar genellikle iş ilişkisi içerisinde yaratılırlar. Büyük şirketler ve holdingler sıkı şekil şartları nedeni ile milyonlarca zarara uğrayabilmektedir. Çetin Patent’in avukat vekilleri özel hukukun her alanındaki deneyimi ile sizin yanınızda! Detaylı bilgi için hemen arayın!