Hakkımızda

Çetin Marka Patent A.Ş. hukukçu marka ve patent vekillerinden oluşmaktadır. Şirketimiz; Marka ve Patent Vekili Av. Muzaffer Çetin, Marka Vekili Av. Arda Çetin, ve Av. Burak Çetin tarafından Ankara’da kurulmuştur. Ankara Çukurambar merkez ofis ve OSTİM şubesi olmak üzere iki ofisimiz bulunmaktadır. Şirketimiz; fikri ve sınai hakların; yaratılış aşaması ile başlayan ve hukuki ve cezai olarak fikri ve sınai hakların etkili şekilde korunmasını kapsayan sürecin tamamını tek bir çatı altında toplamayı amaçlamaktadır.

Fikri hakkın niteliği ve ne şekilde korunacağı, fikri hakların hangi yollar izlenerek yaratılabileceği, gayri maddi malvarlıklarının yönetimi ve en doğru şekilde ekonomik fayda sağlanması konusunda toplumsal bilinci arttırmayı hedefliyoruz.

Sınai hakların tesciline ilişkin idari ve hukuki süreçlerin tamamında nitelikli hizmet vermeyi amaç ediniyoruz. Bununla birlikte fikri yaratımların eser niteliğinde korunması özen gerektirir. Fikri hakkın niteliğinin tespiti konusunda çeşitli eğitimler düzenlemekteyiz. Hukuki işlemlerle fikri ve sınai hakların ticarileşmesi süreçlerine katkıda bulunuyoruz. Tüm bu süreçlerde; hukukçu marka patent vekillerinden oluşan ekibimiz ile farkındalık yaratarak hizmet sunuyoruz. Marka tescili ve tasarım tescili hizmetlerimizi inceleyin!

Alanımızdaki tüm güncel gelişmeleri ulusal ve uluslararası alanda takip ediyoruz. Güncel gelişmelere ilişkin yazılarımızı buradan okuyabilirsiniz. Tescil işleminin, hukuki korumanın yanında bir değer ifade ettiğine inanıyoruz. Müşterilerimizin gelişen ticaretinin bir değer birikimi olduğunu biliyor ve bu değeri korumayı amaçlıyoruz.

Çetin Marka Patent A.Ş. olarak, kalkınmanın fikir ve teknoloji üretiminden geçtiğine inanıyoruz. Fikri hakların edinilmesi, hakların efektif şekilde korunması ve uygulanması ile ticarileşmesi bakımından gelişmiş ülkelerin benimsemiş oldukları çalışma prensiplerini aynen benimsiyoruz. Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçin!